Viimane kohtumine ja edasine koostöö

Aile ja Uve Rotenburgi Europaschule ees

Aile ja Uve Rotenburgi Europaschule ees

Reedel kohtusime veel viimast korda Erwini ja tema abikaasa kutseõpetaja Gundaga. Tegime korda kõik oma vajalikud dokumendid ja saime tõendid Rotenburgi Europaschule’s viibimise kohta. Saime vastuseid veel õhku jäänud küsimustele ning arutasime edaspidiseid koostöövõimalusi. Saksa partneritele meeldis väga meie arvutiõpilaste tehtud Eestit, Haapsalut ja Haapsalu Kutsehariduskeskust tutvustav video. Pildiesitluse kaudu andsime ülevaate oma koolist ja erialadest.

Karjääriõppe kohta saksa haridussüsteemis saime teada üht-teist huvitavat. Nimelt alates 6. klassist põhikoolis on õpilastel kohustus osaleda kutsekoolis erinevates eriala tutvustavates tundides. Nii poisid kui tüdrukud proovivad kõiki erialasid, et tundma õppida ameteid ja leida endale sobiv.  Ka üldhariduskoolide õpilased käivad praktikal ettevõttes. 10. klassi lõpuks peab olema selge, mida soovitakse edasi õppida.

56Umbes pooled erialad, mida koolis õpitakse on 1-aastased (Berufsschule) ning eelnevad töökohapõhisele õppele. Kooli tullakse 9. või 10. klassi järel ja kohustus on omandada vähemalt üheaastane kutseharidus (normaalne on Saksamaal 12-aastane koolikohustus). Üheaastase kutseõppe lõpus toimuvad eksamid, millega selgitatakse, kas saab töökohapõhisesse õppesse edasi. Töökohapõhised õppekavad valmistatab kool ise jälgides, et koolis õpitav sisaldaks kutsekvalifikatsioonieksamiteks olulisi teemasid.

Koostöövõimalustest arutasime tislerite ja ehitajate praktika võimalusi ning tulevikus oleks võimalik ka bürootöötajatel Saksamaal praktiseerida.

Lahkumise lõpus jäi kõlama kutse: Willkommen nach Estland! – Tere tulemast Eestisse!

Rubriigid: Määratlemata, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s