Hommikul oli kohtumine koolis Ärikorralduse erialade praktikakoordinaatori Sanna Laulumaaga. Tema käest saime detailsema info praktika korraldusest koolis. Koordinaator vormistab kõik vajalikud dokumendid õpilasele praktikale minekuks ja kutseõpetajal on siis kohustus külastada praktikante 2x praktika ajal. Praktika lõppeb erialaste oskuste demonstratsiooniga praktikaettevõttes. Seadusega on neil kohustus luua kooli juurde praktikanõukogu koosseisus: 2 kooli esindajat, 2 õpilast ja 3 ettevõtte esindajad, kes lahendavad praktikast tulenevaid probleeme ja kavandavad arengu eesmärke. Praktika üks oluline osa alguses on ettevõtte tundmaõppimine, selles sees on kohustus kirjeldada: organisatsiooni kultuuri, struktuuri, ametikohti, keskkonda säästvat tegevust, turundustegevust, kliente , tooteid/teenuseid. Õpilasele on see üks eesmärgistatud praktikaülesanne „ettevõtte uurimine“. !!!!!!!
Peale seda viidi meid ühte ettevõtet (Vero Moda) külastama, kus kohtusime praktikandi ja praktikajuhendajaga ning esitasime mõned küsimused ja vahetasime kogemusi.
Peale lõunat sõitsime vaatame naabruses asuvat kutsekooli „Amisto“. See oli meile taas sarnane kool, kus õpib 950 õpilast 23 erialal ja baseerub 4 erinevas kohas. Kool oli ilus, puhas ja võrreldes teistega ikka väga teistsugune. Reaalselt ehitavad õppeprotsessi käigus reaalseid maju. Nende kliendid tunnevad nende töid ja on nõus, et tellimus täidetakse pikema aja jooksul. Välissuhete koordinaator Ville oli aldis meiega ka koostööd tegema. Koolis kohtasime ka eestlast, kes töötab seal raamatupidamises. Kooli direktori asetäitja tegi meile oma koolist ülevaate ja seejärel suundusime vaatama õppeklasse ja laboreid.
Nende koolis on väljalangevus 10-15% vahel. Koolituskohti on neil riiklikult eraldatu umbes 1100 mida nad ei täida tänu laste vähesusele. Kooli sõpruskooliks on Viljandi Ühendatud Kutseõppekeskus.
Täna siis oli meil õhtusöök restoranis koos Point Kolledzi inimestega.