26.märts – neljapäev – praktikatest ja ettevõtetest

IMG_0319Hommikul oli kohtumine koolis Ärikorralduse erialade praktikakoordinaatori Sanna Laulumaaga. Tema käest saime detailsema info praktika korraldusest koolis. Koordinaator vormistab kõik vajalikud dokumendid õpilasele praktikale minekuks ja kutseõpetajal on siis kohustus külastada praktikante 2x praktika ajal. Praktika lõppeb erialaste oskuste  demonstratsiooniga praktikaettevõttes.  Seadusega on neil kohustus luua kooli juurde praktikanõukogu koosseisus: 2 kooli esindajat, 2 õpilast ja 3 ettevõtte esindajad, kes lahendavad praktikast tulenevaid probleeme ja kavandavad arengu eesmärke.  Praktika üks oluline osa alguses on ettevõtte tundmaõppimine, selles sees on kohustus kirjeldada:  organisatsiooni kultuuri, struktuuri, ametikohti, keskkonda säästvat tegevust, turundustegevust, kliente , tooteid/teenuseid. Õpilasele on see üks eesmärgistatud praktikaülesanne „ettevõtte uurimine“. !!!!!!!

IMG_0315Peale seda viidi meid ühte ettevõtet (Vero Moda) külastama, kus kohtusime praktikandi ja praktikajuhendajaga ning esitasime mõned küsimused ja vahetasime kogemusi.

Peale lõunat sõitsime vaatame naabruses asuvat kutsekooli „Amisto“. See oli meile taas sarnane kool, kus õpib 950 õpilast 23 erialal ja baseerub 4 erinevas kohas. Kool oli ilus, puhas ja võrreldes teistega ikka väga teistsugune. Reaalselt ehitavad õppeprotsessi käigus reaalseid maju. Nende kliendid tunnevad nende töid ja on nõus, et tellimus täidetakse pikema aja jooksul. Välissuhete koordinaator Ville oli aldis meiega ka koostööd tegema. Koolis kohtasime ka eestlast, kes töötab seal raamatupidamises. Kooli direktori asetäitja tegi meile oma koolist ülevaate ja seejärel suundusime vaatama õppeklasse ja laboreid.

20150323_175904Nende koolis on väljalangevus 10-15% vahel. Koolituskohti on neil riiklikult eraldatu umbes 1100 mida nad ei täida tänu laste vähesusele. Kooli sõpruskooliks on Viljandi Ühendatud Kutseõppekeskus.

Täna siis oli meil õhtusöök restoranis koos  Point Kolledzi inimestega.

About Heli

I work at Haapsalu Vocational Education and Training Centre as a Coordinator of External Relations. I am managing international projects and writing blogs about them. I like my work with young people because they make me learn new things all the time. Meanwhile, I like travelling and spend a lot of time in Ireland because of my personal life :)
Rubriigid: Määratlemata, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s