Saksamaa

Berufsbildende Schulen Rotenburg – Europaschule (BBS) on väga pika ajalooga haridusasutus, kus ametioskusi on õpetatud juba 1850. aastast. 1999. aastast kannab kool nimetust Europa-Schule. Koolis õpitavate erialade valik on mitmekülgne: ehitus, maaler, puidupingitööline, tisler, põllumajandus, kodumajandus, puhastusteenindus, metallitöö, majandus, sotsiaalpedagoogika jm. Õpisobivuse selgitamiseks korraldatakse õpilastele 1-aastaseid ettevalmistuskursusi, mille käigus tutvutakse erinevate erialadega. Täiskasvanutele viiakse läbi erialaseid täiendkoolituskursusi.
Kool on aktiivne osaleja siseriiklikus ja rahvusvahelises projektitöös. Koostööd tehakse nii regiooni teiste kutsekoolidega kui ka piirkonna elanikkonna erinevate vanuserühmadega, kaasates koolinoori läbi viima arvutikursusi eakamatele inimestele. Teiste kutsekoolidega koostöös on loodud innovatsioonikeskus, mis tegeleb tulevikusõidukite tehnoloogiatega.

BBS Rotenburgis pööratakse väga suurt tähelepanu õppetöö kvaliteedile. Alates 2003.aastast rakendatakse koolis kvaliteedihindamissüsteemi, mis tugineb EFQM hindamismudelitele. Olulisel kohal on erinevate huvigruppide rahulolu, mille saavutamiseks tehakse tulemuslikku koostööd kooli, praktikakoha ja erialaliitude vahel. Kutseõppe väljundipõhine hindamine toetab kutsehariduse kvaliteedi saavutamist ning töökohapõhine õpe loob paindlikke ja kiireid lahendusi tööturu vajaduste täitmiseks.

Haapsalu Kutsehariduskeskus kavandab projekti käigus kooli ehitus-puidu- ja käsitöö õppeosakonna lähetust Saksamaale Rotenburgi, et õppida tundma väljundi- ja töökohapõhiste õppekavade rakendamist sarnastes õppekavarühmades (ehitus, puitmaterjalide töötlus).

Kooliga saab tutvuda nende kooli veebilehelt: www.bbs-row.de

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s