Sloveenia

 Srednja sola za gostinstvo in turizem Maribor – Maribori Toitlustamise ja Turismi Kutsekool on asutatud 1926. aastal. Kool on asunud erinevates hoonetes, muutnud korduvalt oma nime kuni 1981.aastani, mis ajast on kasutusel kooli praegune nimetus. 1982.a. koliti kaasaegsesse hoonesse, kus toimub õppetegevus tänaseni. Koolis õpib 650 õpilast ja töötab 69 õpetajat. Õpetatavad erialad on seotud turismi ja toitlustusvaldkonnaga, seega on õppekavades olulisel kohal ka võõrkeelte õpetus. Keeleõpetuse tase on kõrge ning tundides kasutatakse mitmekesiseid õppemeetodeid keeleõppe integreerimiseks erialaõppega. Partnerkooli peetakse parimaks oma valdkonna kutsekooliks Sloveenias, kes teeb ühtlasi ka edukat koostööd rahvusvaheliste programmide raames.

Maribori Toitlustamise ja Turismi Kutsekoolis koolitatakse kokkasid-, teenindajaid ning erinevaid turismitöötajaid (reisikonsultandid, hotelli administraatorid, reisikorraldajad jne.). Kool viib läbi ka sommeljeede kursusi täiskasvanutele. Maribor on endine tööstuspiirkond, mis viimastel aastakümnetel on ümberorienteerunud turismivaldkonnale ning muutunud atraktiivseks turismipiirkonnaks, olles 2012 aastal ka Euroopa kultuuripealinn. Kooli eesmärgiks on ettevalmistada mitmekülgselt haritud ning profesionaalseid turismivaldkonna töötajaid , kelle kvalifikatsioonitase vastaks Euroopa tööturul kehtivatele nõuetele, mistõttu pakub kool kaasaegseid ja paindlikke õppevõimlusi ning teeb aktiivset koostööd nii erialaliitude kui kohalike praktikaettevõtetega. Koolis pööratakse väga suurt tähelepanu õppeainete integratsioonile ning praktilisele õppele.

Haapsalu Kutsehariduskeskus kavandab projekti käigus kooli turismi-, majutus- ja toitlustusteeninduse õppeosakonna lähetust Sloveeniasse Maribori, et õppida tundma väljundi- ja töökohapõhiste õppekavade rakendamist sarnastes õppekavarühmades (turism-, majutus- ja toitlustusteenindus).

Rohkem infot kooli kohta leiab kooli veebilehelt:  http://www.ssgt-mb.si/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s