Soome

Porvoo Rahvusvaheline Kolledž (Porvoo International College – Point College) pakub kutseõpet äri-, sotsiaal- ja tervishoiuerialade valdkonnas. Kolledžis õpib 410 õpilast ning õppetöö toimub soome, rootsi- ja inglise keeles. Kõik kolledži kutsekeskharidustaseme õppekavad sisaldavad nii kooli- kui töökohapõhist õpet. Kooli töötajate arv on 70, kellest õpetajaid on 55. Lisaks tavapärasele kutseõppele põhihariduse baasil pakub kolledž õppimisvõimalusi ka täiskasvanud õppijaile, keda on koolis 200-300. Kolledžil on ligikaudu 40 välispartnerit Euroopas ning üle 600 koostööpartneri Soomes. Haapsalu Kutsehariduskeskus on Porvoo Kolledžiga koostööd teinud kahes NordPlus Junior projektis, millest üks käsitles ettevõtlus- ning teine tervishoiu teemasid.

Porvoo Rahvusvaheline Kolledž annab kutseharidusalast õpet äri-, sotsiaaltöö- ja tervishoiuga seotud erialadel vastavalt Soome riiklikule õppekavale. Soome kutsehariduse riiklikus õppekavas on välja töötatud süsteem töökohapõhiseks õppeks. Õpilaste hindamine on väljundipõhine ning õpilased peavad oma praktilisi oskusi näitama iga mooduli põhiselt. Kolledžis töötatakse praegu välja ka kvaliteedihindamissüsteemi, mis tugineb EFQM/CAF hindamismudelitele.

Haapsalu Kutsehariduskeskus kavandab projekti käigus kooli äriteeninduse õppeosakonna lähetust Porvoosse, et õppida tundma väljundi- ja töökohapõhiste õppekavade rakendamist sarnastes õppekavarühmades (infotehnoloogia, raamatupidamine, hooldustöötaja).

Porvoo Rahvusvahelise kolledži kohta leiad rohkem infot nende kooli veebilehelt – www.pointcollege.fi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s